Klozet Sifon Arıza Tamir Teknikleri

Klozet sifon ve gömme rezervuarlar sıkça arıza vermektedir. Bunların Tamiri Gömme sifonlar Hariç elinizde parça olduğunda kendinizde tamirini yapabilirsiniz. Sifon iç takımını değiştirmek için öncelikle kapağı çıkarın. Ardından arızalı parça tespiti yapmak için klozetin içini suyla doldurup Musluğunu kapatın. Eğer sifon su kaçırmaya devam ediyorsa boşaltma sistemi arıza vermiştir.

Sifon Boşaltma Sistemi Değişimi

Boşaltmayı değiştirmek için duvara sıfır klozetlerde klozeti çekip vidsalarını söktükten sonra boşaltma sistemini değiştirebilirsiniz. Klozetin arkasında boşluk varsa klozeti çekmenize gerek kalmadan klozet tamirini yapabilirsiniz.

Klozet Sifon Şamandıra Değişimi

klozetinizin içine su doldurdunuz ve ve doldurma musluğunu kapattınız su kaçırma sorunu kesildiyse arıza şamandırada demektir. Şamandıra değişimi boşaltma değişiminden basittir. Doldurma musluğunun kapalı olduğundan emin olduktan sonra musluktan klozete bağlı olan sprrel yani hortumun çevirerek sökün. sökme işleminden sonra şamandıraya bağlı olan pulu çıkarın ve eski şamandırayı çıkarın. Çıkardığınız şamandıra bakarak aynı yöne döğru yeni şamandırayı takın ve alta pul sıkıştırım iyice sıkın.

Klozet Su Seviye Ayarı

Sıkma işleminden sonra söktüğünüz doldurma hortumunu tekrardan şamandıra ucuna bağlayıp musluğu açın büyük ihtimalle su kaçırma sorunu çözülmüş olacaktır. Eğer bunları yaptınız ve sifon yinede su kaçırmaya başladıysa şamandıra su seviye ayarı yapmanız lazım. su seviye ayarı depoya su az dolum yapılıyorsa şamandıraya bağlı çevirme aparatını sağa doğru çevirip ayarı yapabilirsiniz. Eğer depoya fazla su veriyorsa şamandıra çevirme aparatını sola doğru çevirip boşaltmanın üstünden tahliye bittikten sonra şamandıra suyu kesecektir.

Duvara Gömülü Rezervuar Tamir

Gömme rezervuarların tamiri hem zor hemde rezervuar yedek parça iç takımı temini yapmanız imkansızdır. Gömme sifon arıza tamirleri için rezervuarınızın marka ve modeline göre gömme rezervuar tamiri yapan size yakın bir tamir servisi çağırmanız lazım. Gömme klozetler 30a yakın marka ve her markanın farklı modelleri olduğundan hiç birinin parçası bir diğerine uymamaktadır. Kısaca piyasada bilinen gömme rezervuar markalarına bir bakalım.

Yavaş kapanan klozet kapağı gömme klozet ve normal sifonlarda kullanılan yavaş kapanan modeldir.

gömme klozet basma butonu kapağı marka ve model olarak değişkenlik gösterir.

Gömme Rezervuar Markaları

Eca serel tamir Servisi,Siamp tamir Servisi,Sanica tamir Servisi,Geberit tamir Servisi,Japar tamir Servisi,Kale tamir Servisi,Vitra tamir Servisi,Grohe tamir Servisi,Schvap tamir Servisi,Wilko tamir Servisi,Nkp tamir Servisi,Visam tamir Servisi,Kiwa tamir Servisi,diye devam eder.

NOT:yukarıda belirttiğimiz yazılarımızda tamirini kendiniz yapamadığınızda İSTANBUL İÇİ bizi arayarak tesisatçı servis ve tamir hizmeti alabilirsiniz

Sıkça Sorulan Sorular

Sifon İç Takımı Değişimi.

Çekmeli Sifon Tamiri Nasıl Yapılır.

Gömme sifon Tamiri Nasıl Yapılır.

Klozet Sifon Takımı Nasıl Takılır.

Klozet Su Seviyesi Ayarlama.

Sifon Su Doldurmuyor.

Klozet Sifon Mekanizması Nasıl Çalışır.

Klozet Su Ayarı Nasıl Yapılır.

Sifon Devamlı İçine Su Kaçırıyor.

Gömme Rezervuar İç Takımı Nasıl Değişir.

Klozet Su Doldurmuyor Neden.

Sifon Dolduktan Sonra Su Kaçırmaya Başladı.

Rezervuar Tamiri Nasıl Yapılır.

Sifon Deposu Dolmuyor

Sifon Az Su Veriyor

Sifon Yavaş Doluyor

Klozet Sifon Suyu Az Akıyor

Klozet Rezervuarı Yavaş Doluyor

Klozet Su Tankı

Sifon Tamiri Fiyatları

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir